Plu Logo Rgb
client en medewerker op kamer van client bij Next Level

Wonen en Werken in de Wijk

Werk jij graag in de gehandicaptenzorg voor volwassenen? En zoek je een baan met veel diversiteit? Dan ben je bij Pluryn Wonen en Werken in de Wijk aan het goede adres. Je kunt aan de slag in verschillende woonvormen voor volwassenen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking. In de omgeving van Nijmegen en Groesbeek of in Noord-Limburg. Je ondersteunt (jong)volwassen cliënten met een licht tot matig verstandelijke beperking. Of mensen met een niet-aangeboren hersenletsel. Daar kunnen gedragsproblemen bij komen. Voel je meer voor ambulante begeleiding? Ook dat kan. We werken met ambulante behandelvormen als IAG, MST en FACT LVB 18+. Spreekt dit jou aan? Kijk dan snel welke vacatures er zijn.

Waar doe jij het voor?

Jouw uitdaging is het verlenen van de beste zorg met oog voor de persoonlijke situatie van de cliënt. Door jouw prettige manier van contact maken, bouw je een goede band op.  Je werkt vanuit vertrouwen samen met de cliënt. Samen zorg je ervoor dat de cliënt de regie in eigen handen kan nemen. Ondanks de ernst van de beperking. Jij levert écht een belangrijke bijdrage in het zo zelfstandig mogelijk leiden van een zelfstandig bestaan maar natuurlijk ook in het welzijn van de cliënt. Jij maakt het verschil! 

Voor wie doe je het?

Pluryn Wonen en Werken in de Wijk is er voor volwassenen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking of niet-aangeboren hersenletsel (NAH). Soms komen daar gedragsproblemen of autisme bij. Het verschil in zorgvraag is groot. De ene cliënt heeft veel ADL*-ondersteuning nodig en komt het appartement bijna niet meer uit. Een ander kan voor zichzelf zorgen en is de hele dag buiten de deur. Er zijn ook woongroepen waar psychiatrische problematieken voorkomen. Of je ondersteunt jongvolwassenen bij het zelfstandig leren wonen. Dat maakt werken bij dit onderdeel van Pluryn heel divers.

*ADL = Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen

Lees meer op de locatiepagina

Wonen en werken in de wijk bij Pluryn

Zo werkt het in een trainingshuis

"Wat ik heb geleerd? Dat je echt wel een ritme moet hebben. Zonder ritme is je leven waardeloos." Jongeren (18-23 jaar) met een licht verstandelijke beperking willen graag op zichzelf leren wonen. In het trainingshuis Mozartstraat zetten zij stappen naar een zelfstandig leven. Begeleider Niels Wijers: "Als begeleider sta je hier naast de cliënten. Jongeren hebben een doel voor ogen en we gaan samen aan dat doel werken." Wil je werken als (persoonlijk) begeleider bij een trainingshuis als Mozartstaat? De video hieronder geeft je een goede indruk hoe je baan eruit kan zien.

Stappen zetten naar zelfstandig wonen in de Mozartstraat

Check of er een leuke vacature voor jou bij staat

Veelgestelde vragen over Wonen en Werken in de Wijk

We koppelen je vanaf de eerste dag aan een buddy. Deze maakt je wegwijs. Daarnaast heb je vaste contactpersonen. Deze kunnen vragen beantwoorden over programma’s waar we mee werken, maar ook over je salaris en je contract. 

Wij zoeken collega's met een pedagogische opleiding op minimaal mbo 3 of 4-niveau: Pedagogisch Werk, Maatschappelijke Zorg of Sociaal Pedagogische Hulpverlening. Hierbij heb je de nodige theoretische kennis opgedaan. Voldoe je niet aan deze omschrijving? Bel dan onze recruiter. Wellicht kun je elders bij Pluryn aan de slag.

Bij sommige woongroepen is een opleiding als verpleegkundige of verzorgende IG handig. Maar het hoeft niet. We kunnen je inwerken. En er zijn woongroepen met cliënten die weinig of geen verzorging nodig hebben.

Pluryn Wonen en Werken in de Wijk ondersteunt volwassenen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking en volwassenen met een niet-aangeboren hersenletsel (NAH). Vaak komen daar nog problemen bij zoals gedragsproblemen of psychiatrische problematiek zoals autisme, een persoonlijkheidsstoornis of hechtingsstoornis. Als (persoonlijk) begeleider moet je stevig in je schoenen staan.

Je werkt in een woonvorm in Nijmegen, Wijchen, Malden, Groesbeek of Noord-Limburg. Daarnaast zijn er trainingshuizen en kleinere woongroepen. Je kunt ook aan de slag als ambulant zorgverlener of behandelaar. Jouw talent is om uit te gaan van de wensen en kracht van de cliënten en hen te helpen bij hun persoonlijke ontwikkeling en groei. De begeleiding en behandeling is gericht op het in stand houden en vergroten van vaardigheden: zelfredzaamheid, sociale redzaamheid en participatie in de samenleving. Cliënten geven zoveel mogelijk richting aan hun leven. Hierbij passen we zo weinig mogelijk maatregelen toe die hen fysiek en emotioneel beperken.

Er is diversiteit, dus we zoeken samen de match tussen jou en de groep die het beste bij je past!

We vinden het belangrijk dat jij je blijft ontwikkelen. Daarom bespreken we ieder jaar met jou hoe je ontwikkeling er uit gaat zien. En of je hier opleidingen bij nodig hebt. Bij Pluryn vind je alle domeinen op het gebied van wonen, werken, leren en vrije tijd. Je hebt volop doorgroeimogelijkheden en er zijn verschillende loopbaanpaden.

Wat zeggen collega's over werken bij Pluryn?

Wonen en Werken in de Wijk in beeld

bewoner op zijn kamer bij woonvorm Nijmegen
cliëntmedewerker aan het in de Buurtmarkt
bewoner woonvorm in gesprek
clientmedewerker aan het werk bij Nezzobewoner achter de laptop op zijn kamer bij woonvorm Nijmegen
Oudere man zit aan tafel te tekenen